Рубка металу є специфічним типом слюсарної обробки заготовок, спрямований на поділ їх на частини. При цьому мова може йти як про розкрій листа після прокату, так і нарізування арматури або сталевого кругляка. За допомогою рубки металу здійснюється видалення заданої частини металу із заготівлі, а також попереднє коригування форми майбутньої деталі, що позитивно впливає на трудовитрати та час наступних стадій обробки.

Види рубки металу

Залежно від того, які фактичні завдання ставляться перед виконанням робіт, обирається один з кількох видів рубки металу. Розмежування за типами тут проводиться з урахуванням використовуваного обладнання.

Ручна рубка металу

Ручна рубка металу є одним з найбільш доступних, але при цьому найбільш трудомістких варіантів обробки заготовок, що розглядається. У цьому випадку не потрібне використання дорогого спеціалізованого обладнання, а більшість технологічних операцій здійснюється виключно силами людини.

Цей тип обробки застосовується у разі, коли йдеться про дрібносерійне виробництво або необхідність попереднього доведення одиничного елемента. При цьому в залежності від специфіки поставленої задачі заготівля може закріплюватися в різних площинах, а тому рубка металу ручним способом може здійснюватися вертикально або горизонтально.

Така обробка металу передбачає закріплення оброблюваної частини в лещатах або надійне утримання на площині, наприклад, ковадла. Залежно від товщини металу при цьому заготівля може нагріватися до температури підвищення пластичності матеріалу, що спрощує завдання. З урахуванням того, що компресійне зусилля, що робиться на заготівлю, все одно має бути значним, рубка ручна в більшості випадків здійснюється з використанням ковальського молота або преса, що спрощує виконання робіт.

Напівавтоматична рубка металу

Рубка гільйотиною або напівавтоматична рубка металу застосовується у випадках, коли йдеться про великі обсяги однотипної обробки. Так, наприклад, гільйотина підходить для прямолінійного різання металу після прокату.

Серед переваг гільйотини слід виділити такі фактори:

  • Висока продуктивність робіт при зниженні загальної трудомісткості в порівнянні з ручним методом;
  • отримання якісного краю оброблюваної заготівлі, що скорочує подальші трудовитрати з обробки;
  • Робота гільйотини не робить багато шуму на відміну використання молота, що також позитивно впливає можливість тривалої роботи фахівців;
  • У разі використання сучасних верстатів, товщина заготовки може сягати 12 мм, що розширює варіативність використання обладнання;
  • При роботі гільйотини лист металу розпускається на заготівлі практично без відходів, що підвищує рентабельність процесу.

Важливо додати, що існують також ручні гільйотини, проте вони підходять лише для простих робіт з невеликою товщиною металу.

Замовити рубку металу в Дніпрі можна у Адмірал Сервіс. У нас вигідна вартість розкрою матеріалів та інші послуги металообробки, надаються гарантії якості готових виробів.

Ціна рубки листового металу

Ми виконуємо гільйотинну рубку металу за розмірами замовника за низькими цінами. Надайте дані для розрахунку, і наші фахівці вважатимуть точну вартість послуги в залежності від обсягу.